Pomoc dla użytkowników - F.A.Q.

1. Zapomniałem swoje hasło

Skorzystaj z mechanizmu przypomnienia hasła tutaj

2. Podałem błędny adres e-mail

Musisz ponownie założyć konto, podając poprawny adres e-mail.

3. E-mail pracownika UW nie znaleziony w bazie

Upewnij się, że podałeś poprawny adres. Pracownik jest identyfikowany po adresie e-mail, który jest przypisany do niego w systemie USOS. Na stronie usosweb można wyszukać poprawny adres e-mail pracownika UW.

4. Pracownik UW nie dostał maila

Zaloguj się tutaj i złóż ponownie wniosek o przyznanie dostępu. Jeśli widzisz informację “Dostęp do sieci bezprzewodowej oczekuje na akceptację”, najpierw anuluj obecną prośbę. Jeżeli problem nadal występuje, możesz poprosić pracownika, żeby przyznał Ci dostęp ręcznie.

5. Dostałem maila, nie mogę się zalogować

Spróbuj zalogować się tutaj. Jeśli nie możesz się zalogować, skorzystaj z mechanizmu przypomnienia hasła. W przeciwnym przypadku upewnij się, że podajesz poprawne dane podczas logowania do sieci.

6. Od kiedy mam dostęp?

Dostęp do sieci przyznawany jest na okres 7 dni i jest liczony od daty podanej w formularzu, niezależnie od tego, kiedy dostęp zostanie potwierdzony przez pracownika UW. W każdej chwili możesz sprawdzić datę wygaśnięcia dostępu logując się na stronie projektu.

7. Nie mogę wysyłać poczty z sieci UW-GuestWifi

W sieci UW-GuestWifi firewall blokuje połączenia wychodzące na port 25. Sprawdź ustawienia serwera SMTP w swoim programie pocztowym. Otwarte porty SMTP w sieci UWGuest to 465 i 587. Administrator twojego serwera pocztowego może udzielić Ci pomocy w odpowiedniej konfiguracji.